lyrická sluneční teorie

4. března 2018 v 20:36 | Keeble |  věty

Znáte to divný kouzlo rán, kdy nebolí vstávat? Kdy už je světlo, který říká: "Je to fajn". Který se usmívá skrz záclony a upíjí trochu tmy v pokoji. V tom pokoji, kde ještě včera hrály stíny se světlem na babu. Někdo tohle už myslím řekl, ale já bohužel nevím kdo. Tudíž nemůžu do poznámek pod čarou malou indexovou jedničkou uvést zdroj. Vím jen, že je to super.

Občas se s těma ránama potkám. Mávají už z dálky, kříčí to svoje: "Je to fajn!" a já si říkám, že vlastně vážně je. Zapomeneš na všechno a slunící svítíčko, který nikdy jindy neni takový jako těsně nad obzorem při svojí cestě nahoru...
Čím to je, že ranní slunce nikdy není jako večerní? Večerní tě kolíbá, pomalu šeptá, že už se to chýlí ke konci, ještě na chvilku tě chce pohladit, povzbudit, než úplně zmizí. Večerní slunce se rozkládá v duši jako kostička čokolády na jazyku, pomalu a sladce. Zato rána, ta jsou bez lidí. A jejich slunce je blažený nad tím prázdným světem, nad svěžíma barvama, nad živostí všeho kolem. Ranní slunce umí být živější než život. Umí svítít skrz okna jako hřejivé pohledy všech nebeských bytostí, umí z nevlídna udělat vlídno, umí víc než všechny noci dohromady. Ranní slunce se na jazyku nerozkládá. Ranní slunce se rozlévá hrdlem jako loky chladivé vody po dlouhé žížni, zalévá tělo jako skok mezi ledové vlnky vprostřed tetelícího se, hutného nepoddajného vzduchu letního poledne. Polední slunce sžírá.

Slunce totiž není jen žhavá žlutá koule kdesi uprostřed vesmíru, stejně tak jako člověk není jen změt tkání a kostí. Člověk má duši, stejně tak jako ji má i slunce. Slunce není jen jedno, ne. Sluncí je tak mnoho, kolik jen je lidí na světe...Je proměnlivé jako sama povaha lidstva. Je životní láskou. Je podmětem se smát, stejně tak jako důvodem, proč plakat. A je i vším, čím my nemůžeme být.

Procházím se kouzlem slunečnýho rána. Šeptá, šeptám, šeptáš. Je to fajn.

Keeble
 


Komentáře

1 Kanato Megumi Sakamaki-Kaname Kanato Megumi Sakamaki-Kaname | Web | 4. března 2018 v 20:53 | Reagovat

Opět nádherný

2 smartly smartly | 4. března 2018 v 23:36 | Reagovat

A potom prišiel oblak a rozprávky bol koniec ^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama