někde uprostřed

5. července 2017 v 23:00 | Keeble |  věty
jak bych měla začít? snad, odpusťte?
někdy moje vůle nestačí ani na to, aby navštívila pomyslné domovy svých více nebo méně pomyslných přátel. akorát tak sepsat myšlenky, a sebevíc tě zajímají, ty ostatních nechat pryč, viď? ach, už zase...
nepoučitelná a nezachytitelná. čas ti zase nestačí, a to ho máš víc, než ho doopravdy je. a pravdu mám. rozmlouvej sama se sebou a předlož to druhým, nejlepší cesta k básnické schizofrenii.
přeji vám tedy hezký večer. ale ne rozloučením, ale úvodem. on v tom ovšem není takový rozdíl.


máj už se dávno schoval do kouta-dnes nemám náladu na básně. ale dnes to ani nebude dlouhé. jen takové zamyšlení, pokojíček uprostřed tvojí hlavy. tady dvě okna, dveře, záclony jsou duhové, se žlutými puntíčky. říkali jste to tak? snad ano.
proč tvojí hlavy, proč ne mojí? mluvím sama k sobě? nebo už nedokážu rozeznat, co jsem já, a co už ne? co už jsi ty...svět mě někdy děsí, zatímco mě hladí po vlasech. jako sourozenec, co tě kopl do břicha a ještě než toho stihne nechat, už se omlouvá. ale to není z lásky, ještě ne, to teprve časem. hlavně aby nic nezjistila maminka...
dnes jsou to jen ozvěny. jak ty papírky v pečivu, víme. něco ti poví, a ty se hrozně zamyslíš. ale pak začneš žvýkat a už na to zapomeneš. lidi žijou pro jídlo, možná. nebo jenom já, občas. tak osmkrát denně? zas to nepřehánět. jsou věci co jsou víc. ty kouzelný sušenky jsem nikdy neměla.
ten moment, když máš chuť se omluvit, jaký blbosti to píšeš. ale ty blbosti někde hluboko mají myšlenku, a tiše doufáš, že když ne ty, tak tvoji čtenáři jí třeba najdou. pozornému čtenářu se otvírá celý svět možností, víte to? já ne, pozorný čtenář asi nejsem. možná na třetí pokus. všímám si jen detailů. ale celková kontura...ztrácí se mi. brýle na dálku?
nechci nic hlubokýho. chci vlastně plkat. chci nahodit atmosféru, milou, takovou zadumanou ale drobnou jako moucha, co si mne pacičky. a chvilinku jí udržet, v našich hlavách. budou z ní hezké sny? prosím, zkuste to.

Keeble
 


Komentáře

1 smartly smartly | Web | 7. července 2017 v 18:34 | Reagovat

POdarilo sa :) Dávam päť z piatich keeblov.
A... aké papieriky v pečive?
Jáj, ty vlastne neodpovedáš. No idem googliť.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama