zlomení větrem

28. prosince 2016 v 15:44 | Keeble |  věty
vypálenýho cejchu se nezbavíš a ty se s tím musíš smířit.
nezbavíš se ho stejně jako minulosti, která ti ho udělila.
ale tohle není kainovo znamení. tahle značka tě neochrání, před ostatními ani před sebou samým.


v momentě, kdy si nepřeješ nic než ticho, ti myšlenky nedají spát.
ale až tě bude ticho drásat v uších a dohánět k šílenství-ejhle, myšlenky se ztratily a rozpustily v šelest motýlích křídel a hedvábných sukní.
a tak je to i s lidma.

a tak si pro lepší den alespoň zazpívejme. co na tom, že z nekvalitní nahrávky. pustil sis jí na maximální hlasitost poté, co tě mobil upozornil, že je to nezdravé, a tebe to dojalo, dojalo tě, že se někdo zajímá o tvoje zdraví a tak jsi mu slíbil, že to bereš na vědomí. a tedy poté se ti z toho zvuku málem rozskočila hlava. ale, znovu, co na tom sejde, vždyť tělem se ti rozlévají veselé tóny, vlévají se i do tvojí mysli a ty na chvíli jen bezstarostně bloudíš všemi světy, které sis kdy vysnil. ale jen do té chvíle, než ten zvuk začně doopravdy bolet.
a když se tě mobil zeptal posté na tu stejnou otázku, už tě to nedojalo, naopak, rozzlobil ses, zakřičel jsi na něj, že kdybys to dělat nechtěl, tak to přeci neděláš. ale pak ses mu omluvil, on za to přece nemůže, cikáni nemůžou za vaše posraný životy, a když to říkají už i lampy tvýho města, musí to být pravda. proč jen už tě ta otázka nedojala? ztrácí snad hezký věci opakováním na kráse? zvykneme si, zvykneme si tak znuděně, že pro změnu bychom udělali cokoli, snad to i ztratili. to - a každý si tam dosaďte co chcete.

těšilo mě, představení skončilo. nashledanou, potlesk, bláznovi končí doba vycházky. zase někdy...
ale příště už nikdo nepřišel.
z jedné nebo z druhé strany? nebo z obou? dávám vám přeci takovou možnost výběru! ale vybrat si musíte. co je to pak tedy za volbu?
hlavně mi prosímvás neodpovídejte. teď je ten moment, kdy si nepřeje nic než ticho, chci věřit, že lidé nejsou takoví.

Keeble
 


Komentáře

1 ┼Raven Sammael Renkse┼ ┼Raven Sammael Renkse┼ | Web | 28. prosince 2016 v 23:03 | Reagovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama