atlantida, která nikdy nebyla, a tak se nemohla ztratit

29. prosince 2016 v 21:04 | Keeble |  věty
co oči nevidí, nemusí mít se srdcem nic společnýho.
jak na nový rok, tak po celý rok. a dopr...


někdy píšu něco úplně jinýho než chci. motám písmena, moje vlastní ruce mě neposlouchají. ale já jsem v klidu, chyba bude určitě v mozku. protože všechny chyby přeci vždycky pochází zeshora, ne od nás. tam pramení veškeré zlo, je to centrála nesprávných rozhodnutí.
všichni jsme jen lidi. jde o to, koho moc zkazí a koho ne.

jak ráda bych někdy rozumněla tomu, co píšu. ale slova se tvoří rychleji, než jejich zachytitelný, ba dokonce hmatatelný význam. zní to jenom hezky? nebo tak vážně někde je? píšu o večech, kterým nerozumím. to by se přeci nemělo. a přeci mě nikdo nepokárá.
třeba je to cesta, jakou vznikaly všechny velký myšlenky. lidé si je četli a souhlasně přikyvovali -hm, to je velký člověk tohleto. velký člověk, matko, říkal jsem to od začátku- a on sám zatím nevěděl co s životem. a o to víc psal o věcech, do kterých mu nic nebylo. s klukovkou odhodlaností škrábal nehty po železném povrchu v naději, že se dostane pod něj. není to snad báze filozofie?
ale jdi ty! to už je přeci skoro rouhání. tak psst, ticho už, jako bys nevěděla, že takové věci se v našem svobodném světě říkat nesmějí. tady nemůžeš mít otevřené oči, dokud nebude taková tma, že ti to k ničemu nebude. a když je přeci jen otevřeš, dají tě pod zámek v bílé kazajce, dokud je ještě rád nezavřeš-sám.

to už by snad stačilo. s neurčitými myšlenkami a otevřenými otázkami bez existujících odpovědí by se to nemělo přehánět nebo bychom taky nemuseli skončit dobře. jistěže nám nemohou nic udělat, ale povíš mi to až hezky doma za dveřmi. sousedi se otáčejí, divně se koukají, vítr nám spílá, slunce svíti...a vůbec, co si to dovoluje! nedělá to dobrotu. ale co ji tedy dělá?
cukr. šaty dělají člověka a cukr dělá dobrotu. dobroty jsou dobrý. a je to, a už se, prosímtě, na nic neptej, nebo ti snad i odpovím.

Keeble
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama