bezejmenný

12. listopadu 2016 v 21:33 | Keeble |  něco mezi tím
There ain't no rest for the wicked.


Nerespektuju zavedený zvyky. Je půl desátý, obědvala jsem před pěti hodinama a na večeři nemám hlad, narozdíl od včerejška, kdy jsem zas u sebe neměla nic, co by se za večeři označit dalo. Smůla.
Nemůžu se odthnout od pár tonů, někdo tvrdí že je to furt samý. AC/DC jsou bez významu, řekl mi člověk, co poslouchá jazz. Já mu to druhým směrem za ta léta nikdy neřekla, nebo alespoň ne přímo. Co tím chci říct? Že to, že se ti něco nelíbí, ještě neznamená, že máš právo to hodnotit. To právo teda samozřejmě máš, ale dobře suď, jestli ho využiješ. Proč ty bys měl vědět něco víc než všichni ostatní? A proč ne? Každý ví přece něco svýho. Kouzlo černobíla.

Einstein svou teorii relativy asi nemyslel úplně takhle, ale já ji dokážu dokonale pozorovat na svym životě, na svym čase. Ale ono když je něčeho pořád málo, už to přestává být relativní.

---

netuším kde se to vzalo
ale visí to ve vzduchu
už několik měsíců
a já to vdechuju
chytá se mi to na sliznici
dýchací soustavy jako oxid siřičitý
s tím rozdílem
že bez něj bych si dokázala představit
svojí existenci

visí to ve vzduchu
od toho konrétního momentu
kterej datuju na konci června
dny byly možná horký
ale noci ledový
chlad by mě možná pohltil
kdyby

visí to vzduchu neurčitým způsobem
který kolísá
tak jako moje sinusoida slov
všechno přebíhá zeshora dolu a
z plusu do mínusu
všechno kolem
jenom některý pocity
zůstavávaj pořád stejný

---

Pouštíš si tu písničku dlouho, a když řikám dlouho, myslím opravdu dlouho-hodiny a hodiny času, který by byl potřeba využít jinak, ale ty si nemůžeš pomoct. Víš že bys to něměl dělat z ještě jiného důvodu...a pak to přijde. Najednou, po 453 poslechu, se něco ztratilo, něco v tý písničce, co tě na ní neuvěřitelně fascinovalo. Ono to samozřejmě nezmizelo, ale ty si najednou přestal být schopný to vnímat. Tak přeci to přišlo...je ti z toho na nic, protože se to stane vždycky, a ty s tím nic neuděláš.

Chtěla bych psát každej den, fakt že jo. Ale ono to úplně nejde. A tak to je se všim. Chtěla bych stíhat spoustu věcí, a ono to úplně nejde. Tak to dopadá, když máš za prioty věci, který pro tebe vlastně nic moc neznamej, ale určí ti svym způsobem budoucnost na celej zbytek života, a tak ti je za priority označí ostatní. Ale to nevadí, člověk si dokáže zvyknout vlastně na cokoli, a pak každou volnou minutu vychutnává způsobem, jakým si nechával rozpustit kostičku čokolády na jazyku, tenkrát, když byl ještě malý dítě, a měl poslední kostičku z celý tý tabulky, která představovala největší vrchol radosti, bylo to na prvním místě, ale s dalšíma padesáti věcma, co byly na prvním místě taky.

Keeble
 


Komentáře

1 JB JB | 13. listopadu 2016 v 7:45 | Reagovat

Líbí se mi to o té čokoládě, je pravda, dneska už to tolik nedělám. "Dospělostí" se ztrácejí tyhle věci, který jsou nahrazovaný jinýma. Určitě ne lepšíma. Vzpomínám si ještě u jídla, že si necháváš tu nejlepší část na konec, aby Ti vydržela nejdelší dobu. Teď to všechno ve spěchu sním. Moc rád to čtu, jsi vážně dobrá. I minulej článek! Všechno...

2 Keeble Keeble | Web | 13. listopadu 2016 v 11:54 | Reagovat

Přesně. Člověk se začne zaměřovat na důležitý věci(otázkou ale je, co je doopravdy důležitý...)a nezbývá čas vnímat nějaký, i když možná kouzelný, maličkosti.
Musím se přiznat, s tím jídlem to dělám dodnes. Stejně tak jako se snažím si někde udržet ten pocit, že se ještě dokážu na věci dívat jako to malý dítě.
Tyjo, děkuju!

3 May May | Web | 13. listopadu 2016 v 12:30 | Reagovat

Lidi se měněj, a s nima i pohled na věci. Těžko říct čim to je, že spousta z nás považuje svůj názor za kompletní a jedinou pravdu. Nakonec se možná od těch džihádistů zas tolik nelišíme, co? Možná je to tim, že svoje já, který mělo kdysi rádo danou věc (zrovna třeba Ac/Dc) považujeme za hloupý. "Tenkrát jsem byl dement". Takže třeba všechno co jsme v tý době dělali, bylo dementní. Therefore, kdo dělá to co my v tý době, je hlupák.
(PS. Ac/Dc bejvali moje nejoblíbenější kapela, teď už nejsou ani jedna z oblíbenejch. ale jazz.. ten mě nebral nikdy.)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama