Výjev

13. dubna 2015 v 19:48 | Keeble |  věty
Nejsem právě v žádném tvořivém rozpoložení, naopak. Děsí mě výsledky přípravných testů a jsem jedno velké klubko nervů a stresování se. Obzvláště dnes. Ale o víkendu mi v hlavě uvízl jeden obraz, jen taková chvilička, obvyklá situace. Nevím, jaké faktory napomohly tomu, že mě to tak zaujalo, ale chtěla bych vám tu chvíli vypodobnit, než jí zapomenu.

Bylo na přelomu odpoledne a večera. Ten čas, který někdo nazývá pozdní odpoledne a někdo brzký večer. Nejspíš je to to samé. Odpoledne bylo slunné, ale slunce se pomalu vytratilo a nebe bylo jasné, bílo šedé, snad s ostrůvky modré. Každopádně všude kolem bylo takové chladné světlo. Já seděla na naší malé zahradě, netroufnu si tipnout velikost, odhady mám špatné, ale zkrátka moc místa na ní není. Pro nadšenou zahradnici to ale není obtíž a po všech okrajích jsou květiny. Modré, žluté, růžové, fialové, takové skvrky na zeleném pozadí.

Sledovala jsem tu zahradnici, co stvořila téměř cosi jako abstraktní obraz, jak zalévá svůj dlouholetý výtvor. Napustila vodu do konvice, jenž měla na ústí takové to rozprašovátko, něco jako trychtýř s dírkami na konci. Kousek po kousku zalévala květiny, voda se tím rozprašovátkem rozptylovala do stran a lehce padala. Nebyl to žádný tvrdý proud, spíš jarní déšť. Půda bylo po odpoledni trochu vyschlá, voda se do ní vpíjela a ulpívala rostlinám na listech. Ty jí vdečně hltaly, člověk jako by slyšel, jak děkují. Cítil tu radost, chuť do života. Barvy zazářily, rozjasnily se(tipla bych, že voda změnila lom světla nebo tak nějak, ale to není tak literární, co?). Celý ten malý prostor na stránách ohraničený zelení byl plný nadšení a energie prýštila ze všeho kolem. Po chvíli už zbyl jen chlad a vlezlé vlhko, co se vpíjí až do kostí.

Dost už k mým výjevům v hlavě...

Keeble
 


Komentáře

1 stuprum stuprum | Web | 16. dubna 2015 v 4:52 | Reagovat

Mám rád kytky, to je jasné, ale trychtýře též mají něco do sebe. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama