Monolog o úvodu, stati i závěru

18. prosince 2014 v 16:04 | Keeble
...zdravím prázdnotu v mém archivu. Celé týdny už mnou tepe nadšení se sem vrátit. Na tohle místo, kdy popustím uzdu proudu svých myšlenek a tvář skryji v nitěrných řádcích, za sklo objektivu, pod roušku slov. Týdny už sedám před počítač, ale pole se jménem a heslem nechám prázdné a zavírám stránku. A teď tu sedím znovu, dívám se na prvních pár vět a pomalu se mi vrací ten pocit z černých písmenek co zaplňují čistě bílé pole vprostřed stránky. Chci promluvit k těm, kdo ještě doufali, že se vrátím. Ale nevím, jak začít.

Nechtěla jsem zmizet. Ani odejít. Najednou jsem ale zmizela a i odešla. A protože to vůči vám nebylo fér, vůbec fér, měla bych se nějak obhájit. Ale já nemám jak. Neměla jsem jediný rozumný důvod proč vás nechávat v nevědomosti a pokořeně sledovat e-maily s týdenní návštěvností, která ještě po měsíci, ještě po dvou a třech měsících nedosahovala nulových hodnot. Netrofnu si tvrdit, že to nemohli být zbloudilé ovečky, ale těší mě pomyšlení, že někdo doufal, že se vrátím, a je to ta jediná věc, co mě nakonec donutila nenechat blog spadnot do trosek a v zapomenutí mojí mysli. Byla by to škoda už jen kvůli těm vzpomínkám.

Nemůžu nijak zaručit, že za týden nezmizím znovu. A není žádná jistota, že se to může stát už zítra. Ale kdybych chtěla blog, který bude známý a jeho denní návštěvnost bude dosahovat několikadesítkových hodnot, byla bych to zabalila už na začátku. Jenže já nic takového nepotřebovala a těch pár lidí, co se stalo mými pravidelnými čtenáři, mě tady, v pštrosinci, drželo nad vodou, která by mě jinak proměnila v samomluvce. A kvůli nim, kvůli vám, se pokusím vrátit to tu do starých kolejí, ačkoliv to nebude úplně lehké.
Vaše dojatá Keeble
 


Komentáře

1 Vicky Vicky | Web | 18. prosince 2014 v 16:15 | Reagovat

držím ti palce aby si sa vrátila opäť do tých blogových koľalí :) a aby ťa to tu bavilo :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama