Hyperboly polystyrenu

26. prosince 2014 v 20:27 | Keeble |  věty
Někdy se mi stane, že něco tak všedního jako roh skříně nebo kytka v květináči ve mě dokáže probudit nějaký divný pocit, jako by to bylo místo děsivé nebo věc vražedná. Myslím, že nikdy nebudu schodná identifikovat to nebo tomu dokonce dát název, ale dnes se mi to stalo zase.

Bylo už po setmnění a já jela autem, řidič auta měl zapnutá dálková světla a mírně sněžilo, jen takové malé, sněhové kuličky jak z polystyrenu se sypaly z nebe a nerozpouštěly se. A jak auta jelo neodvratně dopředu a ty malé bílé body jaky by zůstávaly na místě, jevilo se to jako by v obloucích hladké křivky narážely do předního skla zářící čáry, jako nitě pavučiny, a já si přišla stísněně a uvězněně, zmítala mnou vnitřní panika a zároveň jsem to všechno chtěla popsat a podívat se blíž, fascinovaně jsem sledovala ty hyperboly a pak řičit vypnul dálková světla a bylo to pryč.

Pár dní předtím jsem to zažila zase, myslím si, že to dokonce bylo včera. Večer jsem v té vánoční atmosféře vyšla ven a vzala si sebou sirky a pár prskavek. Myslela jsem si, že prostě udělám pár koleček prskavkou a budu fascinovaná těmi světýlky a pak zas půjdu domů. Ale ta praskající záře mě dvakrát uvedla v údiv a já se divila, proč mě tak všední věci překvapují. Zapálila jsem prskavku a sledovala její strukturu. Čáry jdoucí ze středu a na jejich konci asi čtyř nebo pěticípá hvězdička. Ale čím blíže ke středu jsem se soustředila, tím víc tam bylo těch hvězd na vrcholech úseček a bylo jich nespočet, narůstaly ve čvrté mocnině...nejméněně minutu jsem pomalu bez mrknutí a jak v transu sledovala obyčejnou prskavku. Chvíli na to jsem musela párkrát mrknout pro navrácení se zpět do normálního vnímání poté, co jsou prskavkou kreslila kolečka. Měla jsem pocit, že vidím do minulosti, neboť ty minulé kružnice jsou viděla, ačkoliv už tam dávno nebyly, překrývaly se v nekonečné změti a já se lekala svého vlastního hlasu. Tak jsem si raději řekla, že přístí rok prskavky raději vypustím z denního programu(jestli by někdo nebyl schopen dodržovat denní program ani ve snu, pak jsem to já).

Docela by mě zajímalo, jestli blázním, nebo to přejde.

Keeble
 


Komentáře

1 Coneja^^ Coneja^^ | Web | 26. prosince 2014 v 20:37 | Reagovat

Je to krásné, hladí to na duši :)) .. Koukám, že máš ráda literaturu, zvu tě k sobě na blog, jestli si chceš něco hezkého přečíst :) ... Jinak smékám - bravurně napsáno

2 Keeble Keeble | Web | 27. prosince 2014 v 20:29 | Reagovat

[1]: Děkuju :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama