Po proudu Vltavy

1. července 2014 v 20:22 | Keeble
Zdravím! Vzhledem k tomu, že jsem si dosud přišla přikovaná řetězy k nekonečně rychle běžícímu proudu událostí, tak jsem vám sem dala ke čtení jen to málo z toho mnoha co jsem za tu dobu napsala, ale proč jsem vlastně byla tak rozlítaná, o tom nepadlo ani slovo. A to bych nyní chtěla napravit!

Počínaje červnem jsem byla v jednom kole. A přehlédneme-li maličkosti, zbydou tu dvě větší události jako když prosíváte písek přes síto a zbydou vám tam dva kamínky, co neproujdou, což zračí, že jsou něčím jiné-z mého pohledu hodny toho, abych se o nich déle rozhovořila.

Někdy mezi prvním až druhým týdnem v černu jsme se rozhodli se třídou jet na pětidenní cyklistický výlet. Počasí se vydařilo nevídaně a ubytování bylo také noblesní, ale jen do té chvíle, než jsme se do těch chatek přivalili my. Naše chatka čítala 6 lidí a byl tam takový čurbes, že jste to ještě neviděli :D. Odpadky pod postelí, kola v kuchyni, ručníky v lednici a zubní pasta pod polštářem, co kdyby jí chtěl někdo ukrást, že? Já jsem ještě měla to štěstí, že jsem společně s kamarádkou spala v měnší místonosti závěsem oddělené od té hlavní, ten závěs jsem bohužel později přisedla a rozthla, přesto tam byl poměrně větší klid, protože to byla tak malá místnost, že by se tam nikdo další nevešel i kdyby chtěl. První den jsem využili k tomu, že jsem se, samozřejmě na kole, vydali k hezčí části Lipna než byla ta poblíž nás, krásná, písčitá pláž, no dovedete si představit, že pryč se nám nechtělo. Druhý den jsme si vypůjčili lodičky a snažili se naučit se na kánoích(inu, to, co nám tam vypůjčili, byla buldozerová verze kanoe), abychom o dva týdny později na řece neskončili katastrofálně(nakonec jsme tak stejně skončili). Celkem něco kolem 15 kilometrů po Lipně, kde máte nulový proud, byla docela makačka, ale času dost, tak proč ne :D. Jen se nesmíte(jako my) pořád totič dokola :D. Zbylé 3 dny jsme podnikali výlety na kole a nakonec se téměř nikomu nechtělo odjet. Já jsem si odtamtud odnesla jednu užitečnou informaci-kola nejsou zrovna moje silná stránka :D.

Týden a něco po návratu z cykláku jsme se v půl 7 ráno sešli na vlakovém nádraží a jeli vlaky, tak kolem 3, do Vyššího Brodu, kde jsme nasedli do poněkud lépe ovladatelných lodí než týden zpět a vydali do po proudu Vltavy. První den byl vskutku skvělý. Bylo hezky(ale až po obědě) a byl to úsek kdy se lodě daly srazit k sobě v řadě čítající 12 kanoí bez problémů ujet 5 km, přičemž jsme spoléhali na to, že řeka je moudrá, a opravdu, bez lidské pomoci jsme se nejhorším kamenům víceméně vyhli, i přesto, že vody byla vážně dost málo. Druhý den, řespektive ve středu, nám štěstí přálo o něco méně. Lilo jak z konve a jsou tu i verze kde padají kroupy, ale já si jich, popravdě řečeno, nejspíš nevšimla. Ten večer bylo u ohně vážně plno, všichni sušili oblečení horlivěji něž předtím pádlovali a ráno jsme pak smděli jako uzené jeden jak druhý. Třetího dne už se musely měnit posádky, protože lidé se nemohli snést :D. U nás už byla tak krizová situace, že už nelétaly ani nadávky. Nakonec jsem neochotně, ale povinně, nasedla do jednoho ze tří kajaků a později nechtěla vylézt(zbožnuji, když se mi nikdo nehrabe do řízení lodi :D). Tímto proházením osazenstva lodí se podstatně zmírnila atmosféra, alespoň v naší blíže specifikované části kolektivu. Ale tím, že jsme vítězoslavně přijeli do Boršova, jsme ještě nic nezískali. Odvezli nám odtamtud lodě, to je pravda, ale ještě značný kus cesty jsme se s krosnami, spacáky, karimatkami a stany táhli na vlakové nádraži a když jsem s úlevou sedli do vlaků, veškeré předchozí neshody rázem opadly a zůstaly v řece. Možná to lze nazvat zkouškou toho, jak moc se se svými přáteli snesete :D. A vrátili jsme se přesne na vysvědčení.

Ale lze-li můj červen nazvat vyčerpávajícím, pak nevím, jak nazvat následující dva měsíce, pokud bude vše tak, jak je zatím naplánováno :D.

A co vy, taky jste vyrazili za hezkého počasí(jak jsou to ale krásné kroupy, nemám pravdu?) někam do přírody s partou na hlavu padlých individuí, kterých by jste se ale nevzdali, a potili se jak koně celý den? :D

Loučí se Keeble!
 


Komentáře

1 stuprum stuprum | Web | 3. července 2014 v 7:35 | Reagovat

Chtělo by tě vidět v buldezerovém kajaku, jak sjiždíš řeky. :)

2 MARi0 MARi0 | Web | 17. září 2014 v 17:03 | Reagovat

Moc pěkné. Také jsem se rozhodl dát Vltavě co proto, ale na loď jako ty jsem si tedy netroufl :)

http://mariojeborec.blogspot.cz/2014/09/2-den-po-proudu-vltavy.html

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama