Mnohokřídlí

3. května 2014 v 20:25 | Keeble
Každý z nás má jistě své "závislosti", takové ty zvyky a návyky, na které bychom někdy dokázali být i hrdí. A nebo ty zvyky, které už děláme bezmyšlenkovitě. Či téže věci, bez kterých bychom nedali ani ránu. Já jsem z mnoha a mnoha ze jmenovaných "druhů" vybrala pár, ty, které jsou nejčastější, neviditelnější nebo nejnepostradatelnější u mé osoby.

Ranní šálek kávy, večerní ukolébavka a denní energie. Vzali byste-li mi možnost si aspoň ve své hlavě zpívat písničky od Linkin Park, nechali byste mě o chlebu bez vody. Tato kapela je moje bytí, jediné, co bych slyšela i neslyšící.

Knihy s mnoha křídly, stejně volné a stejně opravdové jako ptáci.

Možná úlet, možná líbivost, možná poskytnutí uklidnění. Ať je to co chce, hnědá barva je ráj pro moje oči.

Jednoznačný zlovyk, jehož jsem nehrdým majitelem. Aniž bych si to uvědomala, vždy a všude si pečlivě prohlížím své písmo a není-li něco dle mých představ, hned to přepisuji. Ale víte co je ironie? Mé písmo je naprosto nečitelné, to by bohužel dosvědšili všichni, jenž se pokoušeli po mě něco přečíst.

Když píši, tvořím si své vlastní prostředí a osoby nebo bezmyšlenkovitě opisuji svoje vnitřní světy na papír. Ať je to tak či onak, psát tužkou na bílou stránku bych dokázala hodiny.

Mnozí by ohrnovali noc, že už "zase prší". Já bych zatím se slastným pocitem poslouchala bubnování kapek-na okna, na střechu, na deštník, na kapucu a natahovala bych ruce, aby mi do nic padaly nebeské slzy.

Dnešní pojmutí témata tedy nejspíš není úplně typické, a mé zvyky a nepostradatelné věci jsou typické o to méně. Ale já bych se chtěla optat, bez čeho byste vy byli jako bez života a jakých návyků byste se nedokázali zbavit?

Loučí se Keeble
 


Komentáře

1 Roman Částka Roman Částka | E-mail | Web | 4. května 2014 v 21:22 | Reagovat

Moc rád bych viděl tvé písmo když to čtu:-)  S tím deštěm musím souhlasit...je to zvláštní, ale hrozně rád se v dešti jen tak procházím venku:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama