Grafický ničitel

13. dubna 2014 v 19:34 | Keeble
Dobré ráno, dobré poledne, dobrý večer, ahoj všem! Už delší dobu uvažuju, pro jsem na veškerou grafickou úpravu naprosto levá a když jsem se jednou pokoušela vytvořit si vlastní ikonku, ikonka nebyla :D. Samosebou mě to totiž dost deptá, grafika, i kdyby jen kreslené obrázky, oživí jakýkoliv článek a vůbec je celkem fajn, umět si vytvořit takovéhle věci sama. Moje grafická historie je sama o sobě hrozná, a když vezmu v potaz, že je ke všemu moje...:D.

1) No uznejte, kdo z vás si jako malý nečmáral v malování obrázky? Ale už tou dobou bylo jasné, že nějaký počitačový umělec ze mě nebude. Nejčastěji jsem s oblibou kreslila Jožina z bažin. Zní to kdovíjak hezky, nápaditě, bohužel název je lepší než výsledek, protože valná většinu výtvorů nesoucí toto jméno, a možná i jinak zvaná, byla kombinací všech hnědých a zelených barev načmáraných přes sebe. Krása.

2) Po dlouhých letes s milovaným malováním jsem přešla k PhotoFiltru, což byla skvělá věc. Je tu jen mlaý zádrhel, dnes už ho zdarma neseženete. Zmohla jsem se jen na duhové kolorizace a kdovíjaké ptákovinky, ale nikdy jsem nezačala na čistém, bílém listě.

3) Pár týdnů jsem byla hrdým uživatelem Gimpu, ale jen v tom smyslu, že jsem seděla před obrazovkou a zadumaně uvažovala, na co to všechno asi je. Za celou tu dobu jsem nevytvořila jedinou věc.

4) Další etapou má tvorby byl PhotoScape, u kterého jsem dodnes(nutno přiznat, že stále tvořím i v malování, zlaté začátky). Je to vážně šikovný program, akorát tak pro blbce, ideální pro mě. Ale nějakou oslnivou grafiku tam neuděláte, nemá to hladké křivky.

Oslavujme tedy malování a vzdávejme mu úctu, protože malování jest bohem mé grafiky. Hrůza, vážně.

A co vy, v čem tvoříte? :D

Naviděnou, naslyšenou, načtenou, loučí se Keeble!
 


Komentáře

1 stuprum stuprum | Web | 13. dubna 2014 v 19:54 | Reagovat

Myslím, že dobrý je Blender, i na 2D, ale musíš mít manuál. :)

2 Arwen Arwen | Web | 14. dubna 2014 v 13:05 | Reagovat

Jsme na tom podobně. S Photofiltrem mám bohaté zkušenosti ale zároveň podobné jako ty... Gimp jsem si jednoho krásného dne chtěla stáhnout, ale než jsem se ho dohledala došla mi trpělivost :D Přesedlala jsem tedy na internetové editory. Uvidíme jak to dopadne s nimi :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama