Blackout(divadelní hra)

24. dubna 2014 v 21:43 | Keeble
Zdravím! Včera večer jsem v Jihočeském divadle shlédla hru Blackout. A pokud jste jí neviděli, tak se na ní někdy podívejte, protože já jsem jen valila bulvy. Pravdou zůstává, že většinou vyrazím jedině do divadlo místního, kde toho člověk nějak extra nevidí, ale i přesto, hra Bleckout je skvělá. První polovina, tedy před přestávkou, se zdá být jako skvělá komedie, sarkastické situace vyvolávají salvy smíchu a člověk si jen říká, Ha, ha, to se jim povedlo! To bych tedy vážně nikdy nevymyslela. V druhé půlce se situace zečne hrotit a v místech to tíhne až k psycho hororu-tedy, pro mě, pro poseru. Odborně je to groteskní thriller. Co se týče pár jmen a jiného: Režie Martin Glaser, Dramaturgie Olga Šubrtová, Scéna Pavel Krejčí. Premiéra byla už 10.1., takže je dost možné, že hru znáte. Musím se omluvit, že děj neříkám sama, ale kdybych se do toho pustila já, byla bych tu ještě do zítra, do detailu bych do vyprávěla, ani bych se nedivila. Zdroj textu je tedy zde. Ukázky ze hry na tomto odkaze naleznete také.

Tahle situace už byla na spadnutí a může kdykoli nastat. Vypne proud. Na dlouho. Všechny technické vymoženosti, které bereme jako automaticky dostupné a na nichž jsme závislí, zkolabují. Nepůjde topení, voda, ve městech se začnou hromadit odpadky, policie i zdravotní péče přestane fungovat. A zkuste si to představit v předvánočním čase. Možná by vás touha se zahřát a uvařit si něco k jídlu stejně jako naše hrdiny dohnala k nedobrovolné výpravě na opuštěnou chatu do lesů. A třeba by i k vám dorazili nezvaní hosté se stejným přáním - přežít. Přežít ať to stojí, co to stojí… A třeba i na úkor někoho jiného!

Vážně bych si nepřála být v roli těch lidí.

Jinak ve hře zazněla i písnička Blackout od Linkin Park, u mě nastalo obrovské nadšení, doufala jsem v to. Nenašla jsem oficiální video, ale toto je také poměrně kvalitní.


Zbožňuji tu písničku, ten řev, tu agresi...jen druhá polovina mi přijde moc obyčejná v porovnání s tou první, ale mě se to zdá být jako zámeř. Ještě jednou tedy hru doporučuji, doporučuji shlédnout ukázky, doporučuji poslechnout písničku, prostě dnes se tu nedočkáte ničeho jiného než nekonečných pozitivních ohlasů!

Loučí se Keeble!
 


Komentáře

1 stuprum stuprum | Web | 27. dubna 2014 v 10:45 | Reagovat

Ta písnička je nářezba.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama