Povrchně znějící hluboká slova z dětských úst

29. března 2014 v 20:35 | Keeble
Cestování časem je pro nás věc stejně tak odstrašující jako přitažlivá, zdá se. Je pro každého zřejmé, že jediná změna v minulosti by zapříčinila změnu přítomnosti a budoucnosti, ale zárověň někteří lidé doufají, že bude stroj času jenž neovlivní nynější čas nebo nám dovolí se jen dívat a být neviděn. S tématem cestování časem se pojí mnoho filizofických otázek, ale o těch já nechci pojednávat. Chci se zaměřit na to, jak cestování časem berou děti, možná totožně jak výlet k moři.

Jednou můj sourozenec přišel ze školky a řekl, že s kamarádem jsou tajní agenti a cestují v čase. Vždycky nasednou do auta a jedou. Do mě dovedlo k zamyšlení se, co asi představuje cestování v čase pro děti a jestli je vlastně "úplně normální" představa, že by se rodina sbalila a na týden si vyjela podívat se na dinosaury. Ovšem na tomto tématu je založeno i mnoho filmů, takže asi není těžké přijít na to, jak k té předstvavě děti přišly. "Až konečně ty lajdáci vymyslí časostoj, pojedeme k rytířům".

Ovšem i kdybych chtěla, nemohla bych nezmínit trilogii Rudá jako rubín, Modrá jako safír a Zelená jak smaragd(teď jen pevně doufat, že jsem nepopletla barvy těch kamenů, nikdy jsem se v nich moc nevyznala). Je to sice už delší doba, co jsem ty knihy četla, takže zápisek jak z čtenářského deníku nečekejte, ale to nebrání tomu, abych jí vřele doporučila.

Takže až si najdete chvíli, zadumáme spolu nad tématem času a po vyčerpávajícím uvažování si zaletíme do 23. století na zmrzlinu, pokud ještě bude existovat. Protože cestování časem se nemusí vztahovat jen na minulost. Ale slohových prací na téma rok 2090, 2100 nebo dokonce 3000 už jsem nedobrovolně psala miliony a popravdě, představa světa ještě více zamořeného technikou než dnes(je celkem ironie, že bez internetu bych ty své nekončící stížnosti na techniku vždy a všude ani nepsala)mě nutí smát se brečet zároveň. Mnohokrát jsem chtěla žít někdy, kdy nebyla elektřina ani mor, v ideálním století s mými ideálnímy představami, století, které jsem ještě nenašla. Až ho najdu, zatleskám si.

Keeble
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama