Jsme poddanými víkendu

14. března 2014 v 20:00 | Keeble
Dobré ráno, dobré poledne, dobrý večer, ahoj všem! Když se v pátek večer unavená a blažená pocitem, že dva dny nebudu muset dělat nic, nad čím bych musela přemýšlet, zamyslým nad pár jednoduchými otázkami které mi létejí hlavou dennodenně jak zatoulaní motýli, tak mě stále častěji napadá, že jako bych žila pro víkend. Ztracená v denních činostech a utopená v sešitech školních i domácích je pro mě víkend oázou klidu, kdy mě nic kromě mě nemůže zabránit v odpočinku. A možná o to více mě to zneklidňuje. I přesto, že spánek je mou zálibou nejmilejší a proto chodím spát jen pár hodin po večerníčku, kokrétně 4, ve mě převládá pocit, že od doby, co se vrátím domů a usednu ke knize ať už dobrovolně nebo školou donucena, až do chvíle, kdy zhasím poslední světlo v nevelkém pokoji, neuběhlo více minut než když se písek přesype přes otevřené dlaně. Denně mnou zmítá pocit, že neumím naložit se svým časem a že ač jsou knihy sebelepším světem, který nikdy neztratím, tak ten opravdový svět je jinde a já ho možná až moc zanedbávám. Ztracena ve víkendu tedy sedím nad otevřenou knihou a jako by vítr sám otáčel zažloutlé stránky a dláždil mi tak cestu falešným zlatem a malá písková cestička by pomalu zůstávala za mnou a sypala by se mi z dlaní. Když písek na té zlaté pěšině nadskakuje pod poryvy zrádného větru a fouká ho pryč, nechává mě vánek a vichr zapomenou na ten ztracený pramínek malinkých nažloulých kamínků, jenž se lesky stejně jasně avšak méně falešně jako cesta co mě vede do míst, kterými prošla jsem už mnohdy předtím a proto vybočuji do zelených luk bosýma nohama, ale nestojím na vratkém ledě a víkend co víkend chci se rozbíhat po zelené trávě mokré rosou a pocítit pocit vzlétejícího slavíka.

Nebo by to také šlo zformulovat tak, že jestli tenhle víkend zase jak blbec prosedím u knížky, ať už sebelepší, asi si jednu vrazím, protože pak z toho nemám nic a neskutečně se divím, že mi dochází inspirace na každém kroku. Nebudu jak šunka dřepět celý víkend doma.

By the way, sledujete někdo NCIS Los Angeles? Každý pátek věrně usedám v 20:15 k Primě COOL a natěšeně očkekávám začátek! Jestli nějaký seriál sleduji, tak je to tento. A jestli kopu do všeho co je na dosah pokud změškám začátek nějakého seriálu, vězte, že NCIS už běží :D.

Tak naviděnou, naslyšenou, načtenou, loučí se Keeble!
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama