Velrybí cesta

4. února 2014 v 20:06 | Keeble
Dobré ráno, dobré poledne, dobrý večer, ahoj všem! Dneska bych se chtěla nadšeně rozhovořit o trilogii knížek Přísežné bratrstvo, kterou napsal Robert Low. Já tedy zatím četla jen první díl, jmenuje se Velrybí cesta, takže zatím bude mluvit jen o tom jednom díle :D.

Příběh se odehrává na severu Evropy, v zemích Skandinávie. Hlavní postavou je mladý Orm Ruriksson. Ještě předtím, než se v mrákotách probudil na prvních stranách knihy, tak zabil bílého medvěda. Byl to ale pověstný bílý medvěd, byl jeho prokletím a tři sudičky už ho nedokázaly odpárat z nitě Ormova osudu. Protože se krajem rozneslo, že mladý kluk, od té chvíle s přezdívkou Medvědobijec, skolil sám divého bílého medvěda pouze dvoumi poctivými ranami, Ormův otec Rurik, který se naposledy ukázal, když bylo jeho jedinému synovi pět let, okamžitě připlul. A přivezl s sebou o posádku Einara Černého, přísežné bratrstvo. Byla to obávaná skupina lidí a před Einarem se všichni zkušeného boje neznalí raději schovávali do temných uliček měst a výhabali se mu, jak jen to šlo. Do té doby o Orma pečoval Rurikův bratr, král Bjornhafenu, ale z všelijakých těchto a tamtěch důvodů byla jeho hlava za chvíli napíchnutá na kůlu u vody a Einara sebeméně netrápilo, že ho v podstatě neoprávněně zabili. Rurik, jakožto hrdý otec, chtěl být od té doby se svým synem na každém kroku, a tak se stal Orm členem přísežného bratrstva. Tou dobou ještě netušil, kolik problémů mu přísaha složená všem ostatním členům před zraky boha Odina a také, že se nevyplácí přísahu porušit, ať už jí poruší on, nebo jakýkoliv jiný člen bratrstva, nedejbože kapitán.

Víc vám nepovím, aby jste si knížku museli sami přečíst :D. Mě ta kniha každopádně neskutečně nadchla! Je oproštěná od zbytečných formalit, sem i tam i trochu neslušná, ale oproti mluvě kolemdoucích na ulicích velice slabý odvar z čaje. Takže si nepředstavuje věty typu "A ten píp to celý píp píp, protože je píp s píp píp píp, a vůbec nic píp ani neumí udělat, všechno píp!", to opravdu ne :D. Každopádně i vzhledem k tomu, že bych přelouskala všechno, co je spojené s vikingy, ať je to cokoliv, je to vážně skvělá knížka! A ty zbylé dvě určitě taky :D.

Tak naviděnou, naslyšenou, načtenou, loučí se Keeble!
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama