Babiččin "hepyent"

1. února 2014 v 20:48 | Keeble |  věty
Nebyla nežila v jednom starém domku babička. Byla to babička pomalu starší než ten dům, který se rozpadal v základech a měl popraskané stěny. Ne že by babička neměla peníze na nový, byla dobře peněžně zajistěná díky svému zesnulému manželovi, ale nechtělo se jí pryč. Každé ráno v 6:00 zašla do trafiky pro noviny a pro 20-ti stránkovou křížovku s recepty, kterou luštila do 8:00, pak z ní vystřihala recepty a nasnídala se. V 8:30 šla koupit jídlo-na oběd, večeři a snídani na další den. Když se v 9:00 vrátila domů, vybalila nákup a nakrmila kočku. Byla to její jediná společnice a jmenovala se Ludmila. V 9:15 si sedla k televizi a dívala se na zprávy na ČT24. V 10:00 zprávy vypla a šla na procházku do parku. V 11:00 se vrátila a začala chystat oběd podle osmého receptu z křížovky co toho dne koupila. Ve 12:00 se pustila do jídla, v 12:30 dojedla a umyla nádobí. Do 13:30 odpočívala, poté zas nakrmila kočku a od 14:00 měla hodinu volný program. V 15:00 si šla přečíst noviny, co si ráno koupila. Když je v 15:30 dočetla noviny, šla si přečíst knihu, co si každou neděli chodívala půjčit v době, kdy měla číst. Od 17:00 sledovala seriál "Vařte s chutí", který měl tu výhodu, že běžel i o výkendu a v 18:30 začala chystat večeři podle receptu v televizi. V 19:00 snědla večeři a do 19:15 odpočívala po jídle. V 19:30 myla nádobí, pak dala najíst kočce. V 20:00 se šla umýt, do 21:00 uklízela nebo žehlila a v 21:15 usínala.

Byl vlahý letní den a babička se práve probudila. Vždycky se budila v 5:50, protože tou dobou vstával její soused do práce a jí vždy vzbudil štěkot jeho psů. Oblékla se a přesně v 6:00 došla do trafiky. Ale čekalo jí nemilé překvapení. Na okénku trafiky stálo Z důvodu nemoci personálu zavřeno. A protože kdyby šla babička do trafiky 10 minut odsud, celý denní program by se jí posunul o 10 minut cesty tam a 10 minut cesty zpátky, vrátila se domů bez novin a křížovky. Dvě hodiny tedy vymýšlela vlastní křížovku, co pak sama luštila. Do 11:00 probíhalo vše podle deního pořádku, ale když přišlo na přípravu oběda, musela improvizovat, protože v žádném případě nebylo možné dělat recept, co už vařila nebo jiný recept než osmý. Ale tahle naše babička nebyla žádná kuchařka! Ve 12:00 měla hotovou teprve půlku oběda a tak zbytek nedodělané práce strčila do lednice a pustila se do jídla, ale dojedla o 10 minut dříve, protože jídla bylo méně a nechutnalo jí, a také o 10 minut méně myla nádobí, protože nádobí bylo samosebou také méně. Někdo by řekl, že si tedy bývala klidně mohla ráno skočit do té druhé trafiky, ale to by zas nezískala volných 20 minut. Odpočívala tedy o 20 minut déle, ale pak byla z toho ležení unavená a v době volného programu usnula. Probudila se v 15:15, jenže tou dobou už měla číst noviny, které ale neměla, a tak četla knihu. Přečetla ale o 30 stránek víc, než měla. To začalo dělat potíže koncem týdne, kdy jí docházela kniha. Do 21:15 šlo všechno hladce a ona spokojeně usnula.

Další den bylo v trafice otevřeno. Vše bylo tedy v pořádku. Jenže bylo zavřeno v supermarketu a nějaký jiný supermarkem byl moc daleko na to, aby tam šla pěšky. K obědu si tedy udělala zbytky od předchozího dne, zas získala volných 20 minut, ale tentokrát odpočívala dlouho jako normálně a také noviny četla obvyklý čas, jen knihu četla o 20 minut déle. Tím přečetla o 35 stránek více než měla. To také dělalo potíže koncem týdne, kdy jí docházela kniha. Nevečeřela a tím získala hodinu a půl volného času, kterou strávila dokončení křížovky z předchozího rána, té, kterou sama vymýšlela.

Babička vstala a všude bylo otevřeno. Jenže jí nefungovala televize. Tou dobou už skoro přestávala řešit svůj časový plán, protože se stejně nešlo ho držet. Šla spát v 22:00 a dokončila křížovku.

O týden později pracovala babička jako autorka křížovek firmy Svisle&Vodorovně a už nikdy se neřídila časovým plánem, proto jí o půl roku později vyhodili. Znovu zažádala o místo a začala se bedlivě řídit časovým plánem.

Jediné, co babička za ten čas získala, bylo pracovní místo, které nepotřebovala, protože peníze měla. Ve firmě jí nedovolovali dělat krížovky o rozměrech 70cmx80cm. Byla tedy značně omezená. Po sečtení kladů a záporů babička nezískala ani neztratila nic a žila stejně jako kdykoliv předtím.

"Hepyent!"
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama