Vstupenka do jiného světa

27. ledna 2014 v 21:06 | Keeble
Dobré ráno, dobré poledne, dobrý večer, ahoj všem! Bez dlouhých uváh:uvidíte dvě sáhodlouhé eseje na dvě písničky. Neříkám, že jsou to nejlepší písničky, co jsem kdy slyšela, ani nejzajímavější, ale jsou to písničky, co se mi vryly hluboko do paměti a vyvolávají ve mě nejvíc vzpomínek, možná i které pro mě nejvíc znamenají.

(Možná se ty písničky prohodí, většinou mě mají prohlížeče rádi a proháží všechno :D )

Linkin Park-Castle of Glass
Nedívám se u písniček na klipy. Ať jsou sebelepší. Protože pak můžou mít úplně jiný význam, než kdy předtím měly. Tahle písnička mě navozuje pocit smutku, ztráty, možná i trochu zoufalství, ale zároveň pochopení, že tak to je, ať už je to cokoliv. Společně s pocity smutku přichází i radost z toho, že člověk pochopil, že jinak už to nebude. Že když se skleněný hrad rozbije, nejen že se rozbije, ale střepy se rozletí a zeřežou do kůže, poraní a způsobí hluboké jizvy, možná že už se nespraví, ale to je pomíjivá bolest, následuje poučení jako když malé dítě sáhne na sporák.

Owl city-Fireflies
Vstupenka do veselých dní s hračkami v náruči, plná všech možných pocitů, smutku z toho co bylo a není, radosti z toho že ještě něco bude, něco určitě, i kdyby málo. Ukolébavka na dobrou noc, jako by říkala "Spi v klidu a štěstí, ale nezapomeň. Jedno na co, ale nezapomeň". Název je výstižný. Jak když se miliony poletujících světétel žíjících vlastním životem rozlijí po tváří a vykouzlí úsměv, pak tak zůstanou a slují se v jedinou slzu.

Je tu někdo, kdo má také píšničku/y, co pro něj mnoho znamená/jí? :)

Tak naviděnou, naslyšenou, načtenou, loučí se Keeble!
 


Komentáře

1 Percy Percy | Web | 27. ledna 2014 v 21:25 | Reagovat

:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama