(Fobo)fobie

13. ledna 2014 v 20:50 | Keeble
Dobré ráno, dobré poledne, dobrý večer, ahoj všem! Složitě přesložitě jsem dnes zabrousila na wikipedii na článek se jménem Seznam fobií a na první pohled jsem z něj byla naprosto nadšená! Nejméně 60 fobií a všechny v jednom seznamu! Ale čím dále jsem zabrušovala, tím více mi docházela, že valná většina fobií není a autor si je pouze vymyslel spojením latinského názvu se slovem fobie. Protože když ani ve slovníku, ani na internetu není fobie známá, dá se celkem jistě usoudit, že není. Přesto bych tu chtěla věnovat pozornost těm nejkomičtějším a těm, které mě nejvíce oslovily. Jen mě mrzí, že ty nejkrásnější fobie světa jsou nejspíš jen výplodem lidské fantazie. Chtěla bych se omezit na top 10. Tedy, já mám těch top fobií nejméne 30, takže to bude prvních 10 nejlepších podle abecedy, ale co se dá dělat, nemám času nazbyt, všechny nestihnu, takže zbytek snad zítra :D.

1)Podle abecedy je jako první agyiofobie. U té mám skoro 100% ověřené, že není. A člověk se tomu také nemůže divit, protože to je strach z přecházení přes silnici. Nepraktická věc. Ráno vstát a vydat se do pekárny pro rohlíky, načeh se s jekotem hned vrátit zpátky, protože tam je silnice.

2)Akribofobie. Kdyby opravdu existovala, byla byl naprosto nenapravitelný akribofobik. Protože akribofobie je strach pisatele, že něco napsal nesprávně či nevhodně. Jako bych to už někdy zažila...:D.

3)Arachibutyrofobie je smyšlená a perfektně vtipná fobie, znamenající strach z toho, že se na horní patro úst přilepí arašídové máslo, připadně z arašídového másla obecně. Není to geniální?

4)Strach z šerednosti se značí jako cacofobie. Moc jsem po její pravdivosti nepátrala, ale nijak ve mě nebudí víru v její existenci. Což však nic nemění na tom, že si určitě zaslouží jit do top 10!

5)Domatofobie je bezbochyby smyšlená fobie a lidé, kteří trpí touto fobií, mají strach z přebývání v domech. Nějak nevím, kde tedy přebývají..

6)Fobofobie. Bezpochyby nejlepší fobie vůbec! Je to strach z vlastního strachu.

7)Fobie, která popadá všechny žáky před psaním písemky. Fronemofobie. Strach z přemýšlení.

8)Na osmém místě se umišťuje fobie s příšerným názvem co skoro popírá, aby ten, co jí tprí, řekl, že jí trpí. Je to hipopotomonstroseskvipedaliofobie a je to strach z dlouhých slov. Měla by být první, ale ta zatracená abeceda...

9)Maniofobie je strach ze zbláznění a já mám kolikrát pocit, že je součástí mého života.

10)A byla bych nesmírně, ale nesmírně hrozná, kdybych desáté místo nenechala nomofobii, strachu z odcizení nebo ztráty mobilního telefonu. Tou naštěstí netrpím.

Na závěr dvě poznámky. Takže ta první-je to vážně jen prvních 10 fobií podle abecedy co mě fascinují, nijak nechci urazit by po písmenu M :D. A ta druhá-neberte ty fobie prosím vážně, jsem si téměř jistá, že autor si je vyslel. Vždyť je to také wikipedie, otevřená enckylopedie, tam si může dát kdo chce co chce :D.

Tak naviděnou, naslyšenou, načtenou, loučí se Keeble!
 


Komentáře

1 Kulmeme Kulmeme | E-mail | Web | 17. srpna 2018 v 5:33 | Reagovat

Seal armpit brings inconvenience, pain when moving. To delay visit doctors cannot be. Bulge under the muscle cavity may become dangerous disease. However most often it is result excessive use deodorants, non-compliance conditions personal hygiene, increased sweating. Inflammation causes a close clothing, alien razor, the infection.
<a href=http://armpit.info/how-much-should-you-worry-about-painful-lump-under-armpit>painful lump under armpit</a>  
Discomfort under the arm, inflammation, lump becoming warm? This is the abscess that should should, next take medications. initial stage cost lotions, anti-inflammatory medicines. If the ailment switched to second stage, the required surgical procedure.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama